Home CZ

MILÍ PŘÁTELÉ FESTIVALU PŘECHODY!

Mezinárodní kulturní festival ÜBERGÄNGE PŘECHODY v Gmündu a Českých Velenicích se neuskuteční podle plánu v letošním, ale až v příštím roce (o stejném víkendu) od 22. do 25. července 2021

Kulturní putování 2020

Po stopách Mileny Jesenské a Franze Kafky

Neděle, 23. srpna 2020, od 13 hod.

U příležitosti 100. výročí setkání obou zamilovaných na česko-rakouské hranici – setkání v Gmündu, které se zapsalo do literárních dějin.

Program: neděle, 23. srpna 2020

  • 13:00 Dům moderních dějin města Gmünd: prohlídka muzea zaměřená na rok 1920, s výkladem městského archiváře Haralda Winklera.
  • 14:00: Areál Bleyleben: procházka přes hraniční přechod pro pěší a bývalý železniční most k vlakovému nádraží České Velenice
  • 14:15: přivítání na „Michlplacu“ s dechovou kapelou Třeboňská 12
  • 14:30: prohlídka nádraží: s historikem Jířím Österreicherem
  • 15:00: čtení ve fénixu: texty Mileny Jesenské a Franze Kafky, čte Charlotte Aigner (Österreichische Franz Kafka Gesellschaft) a Milan Vacha.
  • 16:00: zakončení při hudbě na „Michlplacu“ s dechovou kapelou Třeboňská 12

 

Akce měst Gmünd a České Velenice v rámci  EU-projektu FMP „Mikrokosmos“ ve spolupráci s Rakouskou společností Franze Kafky (Österreichische Franz Kafka Gesellschaft).

ÜBERGÄNGE PŘECHODY 2021

Svým mezinárodním zaměřením není možné festival, kterého se účastní umělecké skupiny z Česka, Maďarska, Německa, Nizozemska a Moldávie, uspořádat v době epidemie nového koronaviru.
Organizátorům je to sice velmi líto, protože by Vám rádi poskytli vzrušující program už toto léto, do příštího roku ale hledí plni optimismu:
„V roce 2021 budeme moci pravděpodobně oslavit otevření hranic ještě jednou. Program je už sice hotový dlouhou dobu, ale stejně jako dobré víno, může ještě jeden rok zrát.
Bude mít opět přibližně 40 bodů, které bude možné zdarma navštívit. Pestrá nabídka sahá od výstavy a sympózia o Franzi Kafkovi a Mileně Jesenské, přes 14 koncertů a 8 divadelních představení, program pro děti a rodiny, kino až po četné „intervence“ ve veřejném prostoru: světelná show v zámeckém parku, klavír ve stromu, kyvadlová doprava zajišťovaná autobusy-veterány, které publikum rozvezou na různá místa v Českých Velenicích,“ komentuje za organizátory předseda sdružení Thomas Samhaber plánovanou akci v pozitivním duchu.
Festival PŘECHODY vytváří ÜBERGÄNGE, překonává nejen národní a jazykové hranice, ale spojuje také nejrůznější druhy umění a vytváří mosty mezi tradicí a avantgardou a vyvinul se od tajného tipu k mezinárodně jedinečnému festivalu umění, kultury a vzájemného setkávání.

Festival připravuje kulturní sdružení ÜBERGÄNGE PŘECHODY a hrstka nadšenců z obou stran hranice, z České republiky a Rakouska, každé dva roky a realizuje ho za podpory obou měst, Gmündu a Českých Velenic, kulturních oddělení Země Dolní Rakousko a Úřadu spolkového kancléře, Fondu malých projektů EU a kulturních sponzorů, např. AKNÖ, a ve spolupráci s četnými iniciativami.
Přejeme Vám lásku, trpělivost a pevné zdraví!

Váš tým festivalu PŘECHODY!

Color The Night - Please Talk To Me (Official Video)

Color The Night – Please Talk To Me (Official Video)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google Foto

Du kommentierst mit Deinem Google-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s