2018 CZ

download: prozatímně Programm Prechody 2018

Od roku 2004 se mezinárodní kulturní festival rozvinul k tajnému tipu na vynikající evropský festival, který svou povahou nelze nikde jinde najít.

Letos se festival uskuteční od čtvrtka 26. do neděle 29. července 2018 na území Gmündu a Českých Velenic.

Po čtyři dny na 10 různých místech nadchne 40 zajímavých bodů programu v dvojměstí Gmünd/České Velenice 80 umělkyň a umělců několika národností divadlem, hudbou, výstavami, kinem, tancem, exkurzemi, diskusemi a performancemi a po tuto dobu přestávají existovat všechny hranice.

Obě hraniční města Gmünd a České Velenice tvoří společně pravděpodobně jedno z nejzajímavějších míst Evropy. Dvě hraniční města, která v mikrokosmu Evropy ztělesňují dějiny, se po čtyři dny stávají společným místem oslav“.

Stejně jako v případě posledních ročníků festivalu je možné se těšit i v roce 2018 na mimořádný program s velkým počtem novinek a premiér. Umělecký důraz spočívá letos na soudobém tanečním divadle až po organizované flash mobs. Organizátoři opět doufají, že festival navštíví během jeho konání na 10 000 lidí.

V roce 2018 bude kulturní festival ÜBERGÄNGE PŘECHODY umělecko-hudební formou za pomoci divadla, hudby, výstavy a konference historiků odkazovat na rok 1968. Uměleckou podobu budou mít i oslavy zrození obou republik (Německého) Rakouska a Československa, které představí literatura a hudba meziválečné doby (1918 – 1938) na nádraží v Českých Velenicích a v „Café de-central“ (Palmenhaus Gmünd).

Mezinárodní charakter festivalu nevyplývá pouze z účasti umělců z několika zemí, ale také vědomým zapojením lidí jiných národností, kteří v regionu žijí: Naše vesnice představuje celý svět.

Kulturní sdružení ÜBERGÄNGE PŘECHODY je autorem festivalu a organizátorem, ale také platformou pro experimenty a kooperačním partnerem četných iniciativ.

Letos bude možné v rámci festivalu ÜBERGÄNGE PŘECHODY zažít dva projekty festivalu Viertelfestival NÖ a dva malé projekty EU.

S podporou: MeU České Velenice, Stadtgemeinde Gmünd, NÖ Landesregierung, Abteilung f. Kultur und Wissenschaft, Österr. Bundeskanzeramt, Sektion Kunst und Kultur

 

 

Advertisements